(PureScrap: Sans Ostentation)
Ha itt árnyékolni szeretnénk, az előző részből kiindulva, vagy sima drop shadow-val, vagy a külön rétegre helyezett árnyékkal próbálkozhatunk. Ez utóbbival - főleg ha még korrigáljuk a warp toollal - elég szép eredményt érhetünk el. Engem ebben az elemben az zavar, hogy a dizájner ugyan tett rá "gyárilag" árnyékot, a virágoknál ez nem tűnik fel. Ha pedig plussz árnyékot teszünk rá, a varrott résznél már sok lesz a jóból. A tetszetős megoldás számomra az lenne, ha csak a virágok alá tudnánk tenni egy kis árnyékot, hogy plasztikusabbnak tűnjenek. Ennek módjait fogom most bemutatni.
Több megoldás közül lehet majd választani (sokszor az elemtől függ, melyiket lehet megoldani), de a lényeg, hogy a virágokat valahogyan meg kell duplázni, hogy tehessünk alájuk árnyékot.
1. Magic Wand Tool. Tegyük aktívvá az elem rétegét, majd kiválasztva a varázspálca eszközt, figyeljünk rá, hogy az "add to selection" legyen kijelölve a fenti, vízszintes menüsoron.
Nagyítóval menjünk közelebb a kijelölendő területünkhöz, adott esetben a virágokhoz. Kattintsunk bele a varázspálcával. Látni fogjuk, hogy egy bizonyos területet kijelölt, másokat nem. Ha belemegyünk a ki nem jelölt területek közepébe, és újra kattintunk, azt is felveszi a kijelölendő területek közé. Amennyiben olyan területre kattintunk, mely a kívánt elemen kívül is kijelölést eredményez (ha használjátok a varázspálcát, meg fogjátok érteni, amit most kacifántosan tudok csak elmagyarázni), menjetek vissza egy lépést, és próbáljátok máshol a kijelölést. Ha elégedettek vagytok az eredménnyel, szépen, a körvonalak mentén készítettetek kijelölést, másoljátok át a kijelölést egy új rétegre (CTRL+J). Innentől az előző részben leírtak alapján már lehet árnyékot készíteni ez alá az új layer alá. [A végén célszerű vagy egyesíteni (merge), vagy csoportba tenni (CTRL+G) ezeket a rétegeket, különben a mozgatásnál elkallódnak.]
2. Maszkolás. A maszkolás nagyon jó dolog, és kevésbé bonyolult, mint amilyennek tűnik. Sokszor megkönnyíti a munkát, tehát érdemes elsajátítani. [Ajánlom Bonfire blogján a tutorialt!] Erre a feladatra elég a gyorsmaszkot használni. (Egyszerűen nyomj egy Q-t, ha a maszkolni kívánt rétegen vagy.) Állítsd fekete-fehérre az elő- és háttérszínt (fekete előtérszín!), valamint megfelelő méretűre az ecsetet. Maszkold a területet!
Ha elkészítetted a maszkot, lépj ki a gyorsmaszkból (Q újbóli megnyomásával, ill. Exit Quick Mask mód), mire is megjelenik a kijelölésed szaggatott vonallal. Ebből a kijelölésből készíts másolatot (CTRL+J), és szintén az előző részben említettek szerint járj el!
TIPP: Amikor kész vagyunk a kijelöléssel (esetleg már másolatot is készítettünk, de még nem szüntettük meg a kijelölést [CTRL+D]), elvégezhetünk némi színkorrekciót az elemen. Menjünk az Image > Adjustments menübe, ahol válogathatunk a különböző eljárások között. A legtöbb esetben a Hue/Saturation almenüben át tudjuk színezni az elemet. Itt a színt (hue), a színtelitettséget (saturation) és a tónus mértékét (lightness) állíthatjuk be.
[Nem biztos, hogy helyes kifejezéseket használtam magyarul, mivel angol PS-em van.]
Remélem, segítettem ezzel a kis kiegészítéssel élethűbb árnyékokat készíteni.
No, moi!